Tato stránka využívá pro zlepšení uživatelského prostředí a sledování návštěvnosti soubory cookies. Užíváním souhlasíte s jejich použitím

Novinky

Nejsilnější vzduchovky

BANN3

 

Každý by chtěl se vzduchovkou docílit co možná nejlepší přesnosti a síly. Proto je dobré důkladně vybrat vzduchovku, která na to opravdu má. 

Jak silné jsou nejsilnější vzduchovky?

V České Republice je ze zákona stanovena maximální síla vzduchovky, kterou si může zákazník pořídit bez zbrojního průkazu na 16J. Pokud jste majitelem ZP, tak není problém objednat vzduchovky silnější než 16J, jsou to stejnémodely jaké máme v eshopu. Jelikož vzduchovky jsou výrobcem vyráběny silnější, a včesku by nebyly dostupné, tak jsou speciálně upraveny a výkon snížen na povolený limit.

Oblibené vzduchovky, které jsou z praxe velice silné jsou od výrobce GAMO, kde síla dosahuje i 24J. V kombinaci s půškohledem je pak s touto vzduchovkou spousta zábavy a to i v případě omezení na 16J. Některé vzduchovky jsou již dodávány v základu s puškohledem. Pokud ale chcete, aby vzduchovka byla spolehlivá a přesná doporučujeme vybrat si v puškohledů které máme skladem.  Na optice se vyplatí nešetřit a připlatit si za kvalitnější materiál a provedení.

Se vzduchovkou o sílé 16J je třeba zacházet obzvláště opatrně, a zejména při střelbě. S použitím speciálních diabolek je takto silná vzduchovka nebezpečným nástrojem v nepovolaných rukách a snadno může neopartnou střelbou dojít k úrazu.

Na druhou stranu jsou takto silné vzduchovky vhodné na příklad pro ,,boj se škůdci". Naše nejsilnější vzduchovky jsou ze zkušenosti skvělým pomocníkem a rádi vám poradíme s kombinací diabolek, puškohledu i vzduchovky, pro dané příležitosti.

Jaké diabolky vybrat do takto silné vzduchovky?

Opět doporučujeme diabolky od značky GAMO jsou vyrobené a testované na jejich zbraních a dosahují tak nejlepších vlastností co se přesnosti a účinnosti týče. Doporučujeme na vlastní kůži vyzkoušet různé druhy. Každý ocení trochu jiný tip diabolek. I vy si určitě vyberete z našich skladových zásob. 

 

Tak držíme palce a přejeme hodně zábavy se špičkovou vzduchovkou od Flobertka.cz.

 

Jak fungují vzduchovky GAMO?  Mrkněte se navideo výrobce: 

Vzduchovka s puškohledem? Pro / Proti

Mám si pořídit puškohled na vzduchovku?

Při střelbě na větší vzdálenosti jsou puškohledy velmi dobrou pomůckou. Dokáží přiblížit cíl 4-32x. Je dobré se trochu orientovat v parametrech puškohledů. Běžný střelec si vystačí s přiblížením 4x32, kdy 4 znamená zvětšení a 32 velikost objektivu, která určuje světelnost v přímé úměře na přiblížení.

Puškohledy mají buď pevnou paralaxu, nebo variabilní. A co to znamená? Fixní paralaxa znamená zaostření jen na určitou vzdálenost. Tyto puškohledy nejsou pro vášnivé střelce, protože si tam toho moc nenastavíte a puškohled musíte centrovat na liště. Základní puškohledy mají většinou danou paralaxu na vzdálenost 10-15 metrů.

Za zvážení stojí puškohledy s variabilní paralaxou (značí se AO = Adjustive Objective), která umožňuje korekci = úpravu podle vlastních potřeb. Snadno si tak zaostříte puškohled na cíl umístěný v jakékoliv vzdálenosti (samozřejmě myšleno v rozsahu puškohledu). Každá varianta má své pro a proti.

Pro běžné použití jsou tedy daleko praktičtější puškohledy s variabilní paralaxou a věříme, že jejich vlastnosti také oceníte.

průměry objektivu

Pravidlem je, že čím větší objektiv tím větší je světelnost. Na druhou stranu, vyšší hmotnost může být nepraktická hlavně při střelbě v pohybu. Úzce s velikostí objektivu souvisí i průměr tubusu mezi okulárem a objektivem. Standartní rozměr je 1 palec, tedy 25 mm. U dražších modelů s většími nároky na kvalitu obrazu se používá klasický rozměr 30 mm.

Puškohledy se vyrábí s různými typy tubusů. Za nás doporučujeme určitě kovový, ten je mnohem kvalitnější a odolnější. 

 

A co přiblížení?

Stejně jako paralaxa i přiblížení (zvětšení, zoom) může být dvojí. Jako praktičtější se jeví variabilní - má mnohem širší použití. Přiblížení je nejčastěji v rozmezí 3-9x, ale k dostání jsou i v hodnotách 32x .

Na vzduchovce si vystačíte se zvětšením 4x nebo 6x. Obecně platí, že čím větší přiblížení, tím menší zorné pole. Velké zvětšení je také obtížněji udržinelné na cíl. U puškohledů s pevným přiblížením toho moc nenastavíte, musíte si vystačit s danými parametry. Nejčastěji se jedná právě o zmíněné přiblížení 4x nebo 6x.

Populární jsou také osvětlené kříže. Při střelbě za tmy vám příliš nepomohou, za to je oceníte ve zhoršených viditelných podmínkách nebo při střelbě v protisvětlu.

Závěrem tedy spíše puškohledy doporučujeme. Jsou příjemným zpestřením střelby a mnohdy otevírají nové možnosti střelci.

 

Jak na flobertku?

Spotrovní střelba je oblíbeným koníčkem stále více lidí a zároveň i našich zákazníků. Nejčastějším důvodem proč se rozhodnout pořídit si právě jednu z flobertek je prodejnost bez jakých koliv zkušeností se střelbou a taktéž bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz. Jediné co prodej flobertky limituje je dosažení věku 18ti let.

Pokud tedy zvažujete pořízení právě této spolehlivé střelné zbraně, jste na dobrém místě. Naši odborní prodejci Vám rádi poradí s výběrem zboží popřípadě doporučí vhodnou zbraň přesně pro Vás.

Jak vlastně flobertka funguje? 

Do flobertky patří náboje s okrajovým zápalem. Náboje mají zápalnou složku v dutém okraji na dně nábojnice, takže zbraň má úderník mimo svou osu. Florbetkové náboje jsou nejčastěji  dostupné v ráži 4 nebo 6 mm s maximální energií střely na ústí hlavně do 7,5 J.
Florbetka vychází z příjmení pana puškaře Louise Floberta.

 

S flobertkou je nutné zacházet stejně jako se skutečnou zbraní, proto je dobré si před pořízením alespoň ujasnit nějaké ty pokyny.
Ne málo uživatelů zbraní doplatilo na větu "neboj se ta zbraň není nabitá"- jejda byla. Z toho vyplývá ponaučení zacházet vždy i s flobertkou stejně tak jako by byla nabytá. Nehrát si na kovboje. Je dobré vždy mířit pouze na terč, nebo neživé místo do kterého chcete vystřelit.


Po té co si úspěšně z flobertky vystřelíte a než zbraň odložíte, je vhodné ověřit zda není nabitá- nikdy nevíte kdo se zbraní ve vaší nepřítomnosti může zacházet. 
To se pak také vztahuje na uschování zbraně na zabezpečeném místě a samozřejmě nenabité.

Je dobré flobertku vždy po střelbě vyčistit a při dalším použití zkontrolovat, zda je opravdu dostatečně čistá.
Munice do flobertek vnašem eshopu je od autorizovaných výrobců a důrazně nedoporučujeme použití munice u které neznáte původ. 


Doufám že tento článek pomůže Vašim začátkům s flobertkou a budete sportovat s rozumem.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem