Tato stránka využívá pro zlepšení uživatelského prostředí a sledování návštěvnosti soubory cookies. Užíváním souhlasíte s jejich použitím

Jak na flobertku?

Spotrovní střelba je oblíbeným koníčkem stále více lidí a zároveň i našich zákazníků. Nejčastějším důvodem proč se rozhodnout pořídit si právě jednu z flobertek je prodejnost bez jakých koliv zkušeností se střelbou a taktéž bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz. Jediné co prodej flobertky limituje je dosažení věku 18ti let.

Pokud tedy zvažujete pořízení právě této spolehlivé střelné zbraně, jste na dobrém místě. Naši odborní prodejci Vám rádi poradí s výběrem zboží popřípadě doporučí vhodnou zbraň přesně pro Vás.

Jak vlastně flobertka funguje? 

Do flobertky patří náboje s okrajovým zápalem. Náboje mají zápalnou složku v dutém okraji na dně nábojnice, takže zbraň má úderník mimo svou osu. Florbetkové náboje jsou nejčastěji  dostupné v ráži 4 nebo 6 mm s maximální energií střely na ústí hlavně do 7,5 J.
Florbetka vychází z příjmení pana puškaře Louise Floberta.

 

S flobertkou je nutné zacházet stejně jako se skutečnou zbraní, proto je dobré si před pořízením alespoň ujasnit nějaké ty pokyny.
Ne málo uživatelů zbraní doplatilo na větu "neboj se ta zbraň není nabitá"- jejda byla. Z toho vyplývá ponaučení zacházet vždy i s flobertkou stejně tak jako by byla nabytá. Nehrát si na kovboje. Je dobré vždy mířit pouze na terč, nebo neživé místo do kterého chcete vystřelit.


Po té co si úspěšně z flobertky vystřelíte a než zbraň odložíte, je vhodné ověřit zda není nabitá- nikdy nevíte kdo se zbraní ve vaší nepřítomnosti může zacházet. 
To se pak také vztahuje na uschování zbraně na zabezpečeném místě a samozřejmě nenabité.

Je dobré flobertku vždy po střelbě vyčistit a při dalším použití zkontrolovat, zda je opravdu dostatečně čistá.
Munice do flobertek vnašem eshopu je od autorizovaných výrobců a důrazně nedoporučujeme použití munice u které neznáte původ. 


Doufám že tento článek pomůže Vašim začátkům s flobertkou a budete sportovat s rozumem.